Besplatne radionice za srednjoškolce na Fakultetu za medije i komunikacije

Srednjoškolci koji žele da se bliže upoznaju sa radom u medijima i kreativnoj industriji moći će svake subote od sutra do 22. decembra da prisustvuju besplatnim radionicama iz ovih oblasti na Fakultetu za medije i komunikacije (FMK).

Edukativni program usmeren ka razvoju profesionalnih veština iz oblasti marketinga i medija, vodiće stručnjaci kao i predavači iz oblasti foto, video i audio produkcije, novinarstva (štampani mediji, radio, TV, internet), dizajna, odnosa sa javnošću, scenskog nastupa, psihologije i socijalnog rada.

- U prethodnoj školskoj godini sproveli smo niz radionica za mlade, usmerene ka razvoju profesionalnih veština, ali i proceni interesovanja učesnika. U ovom programu učestvovalo je više od 100 srednjoškolaca koji su uz pomoć predavača na Fakultetu za medije i komunikacije ovladali osnovnim veštinama zaposlenih u medijima, marketingu i kreativnoj industriji - kaže Simona Žikić, PR menadžerka FMK.

Na osnovu evaluacije iskustava učesnika prošlogodišnjih radionica, FMK ove godine srednjoškolcima nudi veći izbor radionica koje će im pomoći da stečeno znanje primene u svakodnevnom životu.

- Cilj nam je da, kao i do sada, mladima pružimo priliku da razviju znanja i veštine koje su im važne u ostvarenju ličnih i profesionalnih ciljeva - dodaje Simona Žikić.

Radionice su besplatne i otvorene za sve zainteresovane srednjoškolce, a biće održavane svake subote u prostorijama FMK u Karađorđevoj 56.

Svi polaznici će po završetku radionica dobiti sertifikate, a više informacija o programima i datumima radionica zainteresovani mogu naći na sajtu fakulteta

Prijavljivanje je moguće mejlom na fmk@singidunum.ac.rs, telefonom na 011/26-26-474 ili na zvaničnoj fejsbuk strani FMK.

U prijavi je potrebno navesti ime i prezime, godinu rođenja, školu, broj telefona i naziv radionice.

Program radionica

Subota, 2. 11. od 11 do 14 sati
Psihologija emocionalnih odnosa
Prepoznavanje emocija, značaj emocionalne pismenosti i upravljanje emocijama.

Subota, 9. 11. od 11 do 14 sati
Dizajniraj svet oko sebe
Vizuelne komunikacije, grafički dizajn i digitalna umetnost.

Subota, 16. 11. od 11 do 14 sati
Mastering zvuka
Veština DJ-inga i muzičke produkcije, snimanje muzike i obrada zvuka.

Subota, 23. 11 od 11 do 14 sati
Ostavi utisak
Kako da predstaviš sebe u dva minuta? Ovladavanje veštinama javnog i scenskog nastupa.

Subota, 30. 11. od 11 do 14 sati
Otkrij šta želiš
Prepoznavanje veština i otkrivanje interesovanja. Načini informisanja o obrazovanju, stipendijama, mogućnostima...

Subota, 7. 12. od 11 do 14 sati
Marketing društvenih mreža
Digitalni marketing, menadžment društvenih mreža, iskorišćavanje vremena provedenog na internetu.

Subota, 14. 12. od 11 do 14 sati
Sve je komunikacija
Veštine komuniciranja uz verbalne i neverbalne signale.

Subota, 21. i nedelja 22. 12. od 11 do 14 sati
Medijska produkcija
Radionice iz oblasti kreativnog pisanja, fotografije i radija.

M. M. M.

OSTALI ČLANCI