Otvoren Međunarodni naučni skup "The Urgency of Thought"

Fakultet za medije i komunikacije od 23. do 25. maja 2014. godine organizuje Međunarodni naučni skup "The Urgency of Thought" na kome će učestvovati neki od najznačajnijih mislilaca današnjice: Tomaž Mastnak, Rastko Močnik, Renata Salecl, Amnon Raz-Krakockin, Emrah Efe Čakmak, Mark Ničanian, Alpar Lošonc, Jasna Koteska, Marinos Porguris, Adriana Zaharijević i Igor Štiks.

Učesnici skupa će kroz predstavljanje svog naučnog rada i kroz razmenu mišljenja zajednički preispivati različite temporalnosti na osnovu kojih razmišljamo, imperative kojima se podvrgavamo, akademske i ne-akademske budućnosti koje zamišljamo. Cilj skupa je da istovremeno bude eksperimentalan, poučan i okrenut ka budućnosti, tako da ponudi moguće teorijske smernice ka najurgentnijim mestima promišljanja današnjice.

Međunarodni naučni skup "The Urgency of Thought" otvorila je dekanka Fakulteta za medije i komunikacije prof. dr Nada Popović Perišić i profesor Gil Anidžar 23. maja u 10 časova u Konferencijskoj sali beogradskog hotela "Jump Inn".

Više informacija o Međunarodnom skupu možete pogledati na blogu: http://uot.fmk.singidunum.ac.rs/

OSTALI ČLANCI