Vice meets: Lazar Džamić

Lazar Džamić je bio jedan od prvih ljudi u Jugoslaviji koji je pisao o advertajzingu na način koji je ovu, tada, novu profesiju, stavljao u teorijski kontekst.

Jedan je od prvih ljudi koji je razumeo uticaja koji je na ovu oblast izvršio internet, što ga je 1999. odvelo u London, gde je u kompaniji Google radio sve do prošle godine, kada je odlučio da se vrati u Srbiju i posveti pisanju, a svoje znanje prenosi i studentima komunikacija i digitalnog marketinga na Fakultetu za medije i komunikacije u Beogradu.

Lazar je pravi čovek za razgovor o tome kako internet utiče na naša postojeća uverenja i stavove i da li se ljudski rod i evolutivno menja pod njegovim uticajem.

Intervju Olivere Milenković sa Džamićem možete pogledati na linku: video.vice.com/

OSTALI ČLANCI