20.01.2017.

Deutsche Welle Nemačka raspisuje konkurs za stipendiranje studenata žurnalistike sa iskustvom u radu na radiju, televiziji ili u multimedijalnom radu, koji su završili najmanje tri semestra studija. Stipendija iznosi 310 evra mesečno ili više, u zavisnosti od kvalifikacije kandidata.

Stipendije su moguće u svim poljima u kojima DW novinari obavljaju posao: televizija, radio, internet, komunikacije i DW akademija. DW Multimedia Regions odsek u Bonu nudi radio i online stipendije na 30 jezika. DW Multimedia Global odsek u Berlinu nudi TV stipendije za programe koji se emituju na arapskom, engleskom, nemačkom i španskom.

Stipendija traje od jedan do šest meseci i počinje od prvog radnog dana na početku meseca. Deutsche Welle pokušava da uključi stipendiste što više može u dnevne rutine odseka. Rad na novinarskim ili editorskim zadacima zavisi od iskustva koje stipendisti već poseduju.

Rok za prijavu:

• za Bon: cele godine;
  • za Berlin: oktobar za period od januara do juna; april za period od jula do decembra;

Kvalifikacije:

Kako bi se kvalifikovali, kandidati moraju:

• da završe barem 3 akademska semestra;
  • da imaju bilo kakvog novinarskog iskustva na TV-u, radiju ili internetu.

Kandidati kojima je maternji jezik arapski, engleski ili španski, mogu se prijaviti za poziciju na tom jeziku.

Naknada:

DW stipendije najviše reflektuju vašu aplikaciju i vaše iskustvo, dok je minimalna naknada 310 evra mesečno.

Prijavljivanje:

Pošaljite (poštom ili e-mailom) sledeće dokumente na nemačkom ili engleskom:

• - Pismo u kojem piše željeni period u kojem biste radili, odsek i područje (vesti, sport, biznis, kultura itd.);
  • - Vaš CV i slika;
  • - Potvrda upisa u instituciju višeg obrazovanja;
  • - Opis vašeg radnog iskustva u novinarstvu;
  • - Napisani i objavljeni primeri (3 – 5 primera);
  • - Dokaz jezičkih veština ukoliko se prijavljujete za stipendiju u nekom odseku stranih jezika.

Za stipendiju u Bonu
 koja se fokusira na radio i internet, DW akademiju ili komunikacijeprijave šaljite na:

Deutsche Welle
Journalistische Ausbildung
Dr. Helmut Osang
Kurt-Schumacher-Strasse 3
53113 Bonn
E-mail: jouausb@dw.de

Za stipendiju u Berlinu prijave šaljite na:

Deutsche Welle
Multimedia Global
Fabian von der Mark
Voltastrasse 6
13355 Berlin
E-mail: fabian.von-der-mark@dw.de

Za više informacija posetite oficijalni sajt.