13.03.2017.

Nemačka fondacija Konrad Adenauer (KAS) dodeljuje stipendije društveno ili politički angažovanim i nadarenim studentima završnih godina studija, postdiplomcima i doktorandima, državljanima Republike Srbije koji studiraju u Republici Srbiji.

Profil kandidata:

• - Studenti od treće godine studija, kao i postdiplomci i doktorandi
  • - Najmanja prosečna ocena 8, 5
  • - Dobro znanje engleskog ili nemačkog jezika
  • - Do 30 godina starosti
  • - Kandidat koji nisu u radnom odnosu

Potrebna dokumentacija za konkurs:

• - Prijavni formular (možete preuzeti ovde)
  • - CV
  • - Motivaciono pismo
  • - Potvrda o položenim ispitima (za postdiplomske i doktorske studije – dostavlja se fotokopija diplome sa osnovnih studija i uverenje o upisu postdiplomskih/doktorskih studija
  • - Dve akademske preporuke
  • - Jedna društvena ili politička preporuka (preporuka iz stranke, NVO ili studentske organizacije)
  • - Fotografija novijeg datuma (formata kao za pasoš ili lični kartu)
  • - Ostale diplome/sertifikati – fotokopija

Dokumentacija se dostavlja na srpskom jeziku.

Rok za prijavu: 05. maj 2017. godine

Zainteresovani kandidati svoju dokumentaciju mogu dostaviti lično ili poštom na adresu: Kralja Petra 3, 11 000 Beograd

Za sve dodatne informacije zainteresovani kandidati mogu se obratiti putem mejla katarina.pesic@kas.de ili putem telefona 011 3285 209 / 210/ 211; 062/ 260 638.

Studenti koji budu izabrani u uži krug, biće pozvani na razgovor (na srpskom i engleskom jeziku) sa članovima komisije za dodelu stipendije.

Izabranim kandidatima stipendijom je obezbeđena novčana podrška u iznosu od 100 eura mesečno u trajanju od 10 meseci, kao i pohađanje seminara i drugih aktivnosti u okviru KAS-a.

Detaljne informacije o konkursu možete naći OVDE.