30.10.2017.

Antidot ima za cilj da mladim studentima novinarstva i novinarima sa svih prostora Zapadnog Balkana ponudi novu platformu u okviru koje će oni imati priliku da:

• Svoja dosadašnja znanja i veštine unapređuju i usavršavaju, kroz saradnju sa priznatim novinarima i medijskim stručnjacima iz najpoznatijih regionalnih i globalnih medijskih kuća, baveći se istraživačkim novinarstvom.

• Zajednički formiraju platofrmu koja će im dati mogućnost da, nakon usvojenih znanja i tehnika, objave svoj rad u štampanom, video ili audio obliku i iskoriste medijski prostor koji ova platforma ima kao regionalna medijska inicijativa.

• Uspostave profesionalnu mrežu i databazu kontakata, tema, sagovornika i izvora koji će im biti neophodni u profesionalnom i ličnom  razvoju.

• Steknu jasniju sliku o regionu Zapadnog Balkana danas, umreženosti i povezanosti zahteva, reformskih procesa, izazova i prilika koje podrazumeva proces integracija.

Traže se:

• studenti završnih godina iz oblasti medija / komunikacija / novinarstva

• mladi neafirmisani novinari

Poslati CV na office@anti.media i motivaciono pismo od 150 reči.

www.anti.media