OPIS PROGRAMA

KREATIVNO MIŠLJENJE I SUBVERZIVNE STRATEGIJE

Studijski program Digitalne umetnosti na master akademskim studijama pod nazivom KREATIVNO MIŠLJENJE I SUBVERZIVNE STRATEGIJE u trajanju od godinu dana (60 ESPB) predviđen je za studente i studentkinje sa završenim četvorogodišnjim osnovnim studijama. Konkurišu svi kandidati koji imaju 240 ESPB sa osnovnih studija. Završni rad na master akademskim studijama je teorijski rad.

Reč je o interdisciplinarnom programu koji naglasak stavlja na kreativno mišljenje polazeći od kritičke recepcije i inovativnih praksi u različitim oblastima: vizuelnim komunikacijima, fotografiji, filmu, vizuelnim umetnostima, digitalnim medijima. Koncipiran je kao kombinacija teorijskih i praktičnih kurseva koji predstavljaju okvir za prepoznavanje, identifikovanje, problematizovanje i razumevanje kreativnog mišljenja i njegovu primenu unutar različitih registra.

I semestar

1. Digitalni studio