METODE IZVOĐENJA NASTAVE

Studenti i studentkinje će se na ovom programu baviti kritičkim čitanjem nekih od najznačajnijih teorijskih tekstova iz oblasti vizuelnih umetnosti i komunikacija, diskurzivnom analizom na konkretnim primerima iz oblasti savremene teorije i umetnosti, vizuelnih komunikacija, fotografije i videa, kao i individualnim i grupnim istraživačkim radom čiji je cilj da sami koncipiraju, realizuju i plasiraju sopstveni i zajednički projekat.

Nastava se izvodi u modulima, u blok nastavi, kroz radionice i vežbe. Postoje i programi za tzv. studije na daljinu za zaposlene studente, kao što postoji i mogućnost uslovnog upisa za one koji planiraju da diplomu osnovnih studija steknu do kraja januara naredne godine.