Mediji, umetnost i nove tehnologije

Interdisciplinarni master program koji omogućava unapređivanje kreativnog delovanja i kritičkog mišljenja u oblastima vizuelne umetnosti, fotografije, filma, dizajna, zvuka i dizajna igara. Specifičnost ovog programa je povezivanje praktičnih veština sa teorijskim znanjima kao sastavnim delom umetničkog, medijskog i kulturnog delovanja, istraživanje kontekstualnih okvira kao što su javni prostori, društvene mreže i online platforme, ali i upoznavanje sa digitalnim alatima za istraživanje u umetnosti poput vizuelizacije podataka, upotrebe softvera za istraživanje i programiranja kao postupka u realizaciji umetničkog rada.

Novi predmeti za novo vreme:

♢ Transdisciplinarna humanistika i teorija umetnosti

♢ Kreativne strategije

♢ Projekat: video/film, foto, vizuelne komunikacije, zvuk

♢ Vizuelizacija podataka

♢ 3D dizajn

♢ Mediji i reprezentacija: antropološka perspektiva

♢ Strategije savremene fotografije

♢ Teorija interfejsa

♢ Kontekstualne umetničke prakse

♢ Kritička teorija novih medija

♢ Dizajn zvuka

♢ Transmedia storytelling

♢ Eksperimentalni film

♢ Web tehnologije

Na dvosemestralnom studijskom program Mediji, umetnost i nove tehnologije studenti i studentkinje stiču ukupno 60 ESPB. Za upis na studije mogu konkurisati kandidati i kandidatkinje koji imaju prethodno završene osnovne akademske studije, odnosno ostvarenih 240 ESPB bodovа.

Molimo sve zainteresovane kandidate da popune online prijavu za upis.