Politička psihologija

Studijski program se fokusira na pitanja funkcionisanja političkih ideologija, pravde i nejednakosti, formiranja javnog mnjenja, političkih konflikata i nasilja. Kroz program će vas voditi stručnjaci iz oblasti psihologije, političkih nauka i međunarodnih odnosa. Razvićete teorijsko i praktično znanje izučavajući odnose među grupama, individualne i kolektivne stavove, povezanost ideologije i psihologije ličnosti.

Novi predmeti za novo vreme:

♢ Metodologija naučno-istraživačkog rada sa statistikom

♢ Politička psihologija

♢ Istraživanje stavova, motivacije i uverenja

♢ Savremeni grad: politike, društvo, umetnost

♢ Psihologija advertajzinga

♢ Međunarodna diplomatija

♢ Terorizam i nasilje

♢ Globalizacija i politička ekonomija

♢ Socijalna psihologija i konflikti u društvu

♢ Psihologija kapitalističkih društava

♢ Građanstvo, demokratija i zajednice

♢ Studije konflikta: od Balkana do Srednjeg Istoka

♢ Politike identiteta: narativi, diskursi, zajednice

♢ Građanstvo i društveni angažman

Na dvosemestralnom studijskom programu Politička psihologija studenti i studentkinje stiču ukupno 60 ESPB. Za upis na studije mogu konkurisati kandidati i kandidatkinje koji imaju prethodno završene osnovne akademske studije društveno-humanističkih nauka, odnosno ostvarenih 240 ESPB bodovа.