Digitalne umetnosti

Interesuje te kreativna produkcija, kritičko i kreativno mišljenje, sticanje praktičnog i teorijskog znanja iz oblasti digitalnih medija — fotografije, videa, vizuelnih komunikacija i zvuka?

Studijski program DIGITALNE UMETNOSTI na osnovnim akademskim studijama traje tri, odnosno četiri godine, na kojima se stiče 180 (+60) ESPB prema standardima Bolonjske deklaracije.

Nakon završenih studija studenti i studentkinje su osposobljeni da se profesionalno bave specifičnim stručnim poslovima iz širokog raspona zanimanja koja uključuju profesionalnu umetničku praksu u digitalnim medijima, umetničku direkciju u oblastima kao što su dizajn, advertajzing, video grafika, kratke video forme, internet kao i kritičku recepciju i interpretaciju digitalne kulture.