07.10.2013.
Departman za psihologiju FMK na međunarodnom naučnom skupu Savremeni trendovi u psihologiji

U Novom Sadu će od 11-13. oktobra 2013. biti održan međunarodni naučno–stručni skup "Savremeni trendovi u psihologiji", u organizaciji Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Skup ima za cilj razmenu iskustava i rezultata istraživanja u okviru fundamentalnih i primenjenih oblasti psihologije i srodnih disciplina.  U okviru konferencijskih aktivnosti predviđena su plenarna izlaganja, usmena saopštenja, okrugli stolovi i radionice. Predavačice sa Departmana za psihologiju FMK predstaviće svoje radove zajedno sa kolegama sa Univerziteta u Beogradu:

• • Korišćenje interneta među mladima u Srbiji: mogućnosti i rizici
    Dobrinka Kuzmanović
     (Fakultet za medije i komunikaciju, Univerzitet Singidunum, Beograd),
    Dragan Popadić (Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu)

• • Otpor zaposlenih prema promenama u jednom državnom preduzeću pred privatizacijom
    Maja Ćurić
     (Fakultet za medije i komunikacije, Univerzitet Singidunum, Beograd),
    Aleksandra Ivetić (Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu)

• • Crte ličnosti i aspekti self-koncepta kao prediktori rizičnih obrazaca ishrane
    Mina Pejić (Fakultet za medije i komunikaciju, Univerzitet Singidunum, Beograd)
    Marko Živanović i Sofija Čerović (Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu)

• • Efekti misli o smrti na strategije približavanja vlastitoj grupi
    Marija Branković (Fakultet za medije i komunikacije, Univerzitet Singidunum, Beograd),
    Iris Žeželj (Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu)

Pozivamo sve zainteresovane studente FMK da prisustvuju skupu, a detaljan program i satnicu možete preuzeti OVDE.