15.10.2013.
FMK na 58. Međunarodnom sajmu knjiga

Fakultet za medije i komunikacije predstaviće nova izdanja Centra za medije i komunikacije na 58. Međunarodnom sajmu knjiga u Beogradu, koji će se održati od 20. – 27. oktobra 2013. na Beogradskom sajmu.

Centar za medije i komunikacije Fakulteta za medije i komunikacije osnovan je sa namerom da doprinese razvoju jedne osobene diskurzivne kulture koja je spremna da uvek prekorači vlastite granice. Ovo programsko načelo se zasniva na filozofskom uvidu da "Granica nije mesto prestanka već mesto novog početka". U izdavačkom konceptu Centra akcenat je na knjigama koje teorijski artikulišu ono što postoji "iz-među" multi-kulturnih identiteta, dakle, nove kulturne hibride koji se javljaju u trenucima istorijskog preobražaja.

Na predstojećem Međunarodnom sajmu knjiga u Beogradu FMK će predstaviti nova izdanja:

• • Edvard Sodža, POSTMODERNE GEOGRAFIJE
  • • Gil Anidjar, SEMITI: RASA, RELIGIJA, KNJIŽEVNOST
  • Alen Badiju, BUĐENJE ISTORIJE
  • • Alen Badiju, O MRAČNOM SLOMU
  • • Žak Ransijer, SUDBINA SLIKA – PODELA ČULNOG
  • • Zbornik SLIKE/SINGULARNO/GLOBALNO
  • • Zbornik SLIKE/POKRET/TRANSFORMACIJE: POKRETNE SLIKE U UMETNOSTI
  • • Diter Bake, MEDIJSKA PEDAGOGIJA

Promocija knjige MEDIJSKA PEDAGOGIJA Ditera Bakea održaće se u četvrtak, 24. oktobra, u 15 časova u sali "Borislav Pekić" Beogradskog sajma. Knjigu će predstaviti dekanka Fakulteta za medije i komunikacije Nada Popović Perišić, profesorke FMK Tatjana Rosić i Dobrinka Kuzmanović, a razgovor o medijskom obrazovanju i značaju medijske pismenosti moderiraće Boban Tomić sa Fakulteta za medije i komunikacije Univerziteta Singidunum.

Promocija knjige POSTMODERNE GEOGRAFIJE Edvarda Sodže održaće se u nedelju, 27. oktobra, u 16 časova u sali "Slobodan Selenić" Beogradskog sajma.
Učestvuju: Obrad Savić, glavni urednik Centra za medije i komunikacije Fakulteta za medije i komunikacije; Miško Šuvaković, profesor Univerziteta umetnosti u Beogradu; i Zoran Erić, kurator Muzeja savremene umetnosti u Beogradu.

U petak, 25. oktobra, predstavićemo novi broj časopisa Belgrade Journal of Media and Communications: Ultimate European Crisis I, koji se bavi pitanjem krize Evropske unije, njenim uzrocima i posledicama, kao i mogućnošću nastajanja novog političkog prostora. Na promociji će govoriti: Dragica Vujadinović, profesorka Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu; Branimir Stojković, profesor Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu; Alpar Lošonc, sa Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu; i Obrad Savić, glavni urednik Centra za medije i komunikacije Fakulteta za medije i komunikacije Univerziteta Singidunum. Promocija časopisa će se održati u 18.30 časova na štandu Centra za promociju nauke u Hali 2 Beogradskog sajma.

Belgrade Journal of Media and Communications, na engleskom jeziku, predstavlja potpuno novu, jedinstvenu priliku koja nam omogućava da teorijski komuniciramo bez jezičkih barijera i lingvističkih ograničenja. Uređivačka politika se zasniva na stavu da  "smanjena udaljenost nije po sebi blizina, kao što ni velika distanca nije udaljenost". Impresivnu listu međunarodnih članova redakcije vidimo kao pouzdan garant da će časopis biti platforma za "performativnu zajednicu razlika", umreženu grupu teoretičara koja će negovati sve ugroženiju kulturu drugosti.

Očekujemo vas na štandu Fakulteta za medije i komunikacije u Hali 4 Beogradskog sajma.
Dobrodošli!

Više o prethodnim izdanjima Centra za medije i komunikacije, kao i mogućnosti kupovine saznajte na strani Izdavaštvo.