27.03.2014.
NIN-ova polemika o stereotipima: "U Srbiji ne može biti diktature"

Fakultet za medije i komunikacije i magazin NIN u saradnji sa Fondacijom Konrad Adenauer vas pozivaju na novu diskusiju u seriji "Đavolji advokat", koja će se održati u četvrtak, 3. aprila u 18.00 časova na Fakultetu za medije i komunikacije.

ĐAVOLJI ADVOKAT
NIN-ova polemika o stereotipima
U SRBIJI NE MOŽE BITI DIKTATURE

Da li je u Srbiji moguća vladavina jednog čoveka ili manje grupe ljudi? Jesmo li svedoci demokratije u teoriji i diktature u praksi? U kojoj meri institucionalni okviri, kao što su Ustav i zakoni, onemogućavaju uvođenje diktature? Koliko se situacija u Srbiji promenila nakon izbora i šta su građani dobili, a šta izgubili? Gde se sada nalazimo na liniji između demokratije i diktature?

O svemu ovome biće reči na četvrtoj u nizu tribina u organizaciji NIN-a, a u partnerstvu sa televizijom RTS, Fakultetom za medije i komunikacije i Fondacijom Konrad Adenauer.

Tezu da u Srbiji ne može biti diktature podržavaju:

○ Prof. dr Predrag Marković, istoričar, profesor na Fakultetu za medije i komunikacije;
 Prof. dr Vladimir Vuletić, profesor na Filozofskom fakultetu;

Tezu osporavaju:

Nikola Barović, advokat;
 Gordana Suša, novinar;

Moderator je Nebojša Spaić, predavač na Fakultetu za medije i komunikacije.

Četvrtak, 3. april u 18.00 časova na Fakultetu za medije i komunikacije, Karađorđeva 65.