29.10.2014.
Predstavljanje novih fakultetskih izdanja na 59. Beogradskom sajmu knjiga

Fakultet za medije i komunikacije vas poziva da u subotu,  1. novembra, prisustvujete predstavljanju dva nova fakultetska izdanja na 59. Međunarodnom sajmu knjiga u Beogradu:

Zbornik STRATEGIJE ČITANJA
Priredila: Mirjana Stošić

Sala Borislav Pekić, Hala 1a Beogradskog sajma
17 časova

Učestvuju

• Dubravka Đurić,
• Tatjana Rosić,
• Mirjana Stošić,
• Ana Koncul (moderatorka).

Zbornik predstavlja „manjinsku“ arhivu, slučajno odabranih, slučajem izazvanih, pisama o čitanju; arhivu, uvek nepotpunu, koja odgovara na nalog čitalačkog »stvaranja prijateljstava«. Zbornik objedinjuje 19 tekstova posvećenih fenomenu čitanja, koje nikada nije samo i jedino čitanje knjiga, tekstova, slova i znakova koje su nam drugi namenili: iskustvo čitanja je upravo iskustvo događanja drugog, nečitljivog, koje izlazi izvan korica knjige.

NOVI MEDIJI I DRUŠTVENE MREŽE: POJMOVNIK
Stanko Crnobrnja

Arena, Hala I Beogradskog sajma
12 časova

Učestvuju:

• Branislav Dimitrijević,
• Ivan Lalić,
• Stanko Crnobrnja.

Pregled najvažnijih pojmova iz više paralelnih, ukrštenih i simultanih oblasti (IT, mediji, digitalni marketing, itd), koje tvore osnovu svakodnevnog odnosa korisnika sa novim medijima, i obratno. Sa preko 500 odrednica, ovaj pojmovnik nam, na jednom mestu, daje moguća tumačenja koncepata, teorija, tehničkih termina, koji iz jezika medija, novinarstva, radio-difuzije, telekomunikacija, računarstva, novih medija, sve više prodiru u naš svakodnevni govor kao odraz nove digitalne stvarnosti.

Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju promociji knjiga i posete štand Fakulteta za medije i komunikacije u Hali IV Beogradskog sajma.