10.12.2014.
NIN-ova polemika o stereotipima 15. decembra na FMK

Fakultet za medije i komunikacije i magazin NIN u saradnji sa Radio-televizijom Vojvodine i Fondacijom Konrad Adenauer pozivaju vas na novu diskusiji u seriji "Đavolji advokat", koja će se održati u ponedeljak, 15. decembra u 18 časova u Sali 9 Fakulteta za medije i komunikacije:

NIN-ova polemika o stereotipima

SRBIJA MORA BITI VOJNO NEUTRALNA

Da li je moguća i, ako jeste, da li je poželjna neutralnost u uslovima Drugog hladnog rata? Da li je neutralnost samo drugo ime za podršku ruskim interesima – sprečavanje širenja NATO-a? Možemo li na putu u EU izbeći NATO i zašto bi nam to odgovaralo, ili ne bi? Šta bi bilo ukoliko Srbija odluči da pristupi NATO-u, a šta ako se odluči za evroazijske integracije i ulazak u ruski vojni savez - Zajednicu dogovora o kolektivnoj bezbednosti? Da li je Srbija o ovome donela odluku koja nije emotivna, već je zasnovana na sopstvenim geostrateškim interesima?

Tezu da Srbija mora biti vojno neutralna podržavaju:

• - General Momir Stojanović, predsednik skupštinskog Odbora za kontrolu službi bezbednosti
  • - Dušan Proroković, izvršni direktor Centra za strateške alternative i predavač na Fakultetu za diplomatiju i bezbednost

Tezu osporavaju:

• - Dragan Šutanovac, bivši ministar odbrane
  • - Dušan Janjić, osnivač Foruma za etničke odnose

Moderator: Nebojša Spaić, predavač na Fakultetu za medije i komunikacije

Ponedeljak, 15. decembar, u 18.00 časova na Fakultetu za medije i komunikacije, Sala 9, V sprat.

Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju tribini.