17.12.2014.
Društveno angažovan dizajn u praksi

Na Fakultetu za medije i komunikacije su 13. i 14. decembra održane radionice za mlade dizajnere u okviru programa  “Iz dobrih razloga”. Učesnici su kroz teorijsko praktični rad sa moderatorima i gostima stekli nova iskustva i oprobali se u ilustraciji njima važnih društvenih problema i pitanja. Svoja iskustva sa polaznicima su podelili i Vjeko Sumić, dizajner i osnivač V& Studio, i Bratislav Milenković, ilustrator i grafički dizajner, koji već nekoliko godina svojim radom kritički opisuje svet oko sebe. Radovi nastali na radionicama biće objavljeni u magazinu Liceulice sa mogućnošću da budu izrađeni u velikom formatu u okviru nekog od narednih IZDR poziva.

Platforma Liceulice, u saradnji sa Fakultetom za medije i komunikacije, pokrenula je program “Iz dobrih razloga” namenjen promociji društveno odgovornog dizajna i umetnosti. Do sada su realizovana tri ciklusa radionica i poziva dizajnerima i drugim umetnicima da se uključe i daju svoj doprinos razvoju ove ideje. Preko sedamdeset pojedinaca iz celog regiona je na taj način imalo priliku da se aktvno uključi u razvoj zajednice svojim ličnim izrazom i autorskim pečatom kojim su odgovorili na teme Siromaštvo, Beskućništvo i Ljudska prava.

Više o programu pogledajte na Facebook stranici programa:  www.facebook.com/izdobrihrazloga