05.03.2015.
NIN-ova polemika o stereotipima: "Vlast jeste pod nezavisnom kontrolom"

Fakultet za medije i komunikacije i magazin NIN u saradnji sa Radio-televizijom Vojvodine i Fondacijom Konrad Adenauer pozivaju vas na novu diskusiji u seriji "Đavolji advokat", koja će se održati u sredu, 11. marta u 18 časova u Kući kulture Fakulteta za medije i komunikacije (Terazije 34):

VLAST JESTE POD NEZAVISNOM KONTROLOM

Kontrola vlasti, kao jedan od preduslova demokratije, posebno je problematična u uslovima praktičnog nepostojanja opozicije. Mediji, nevladine organizacije i nezavisna regulativna tela, poput Zaštitnika građana, Poverenika za informacije, Agencije i Saveta za borbu protiv korupcije, važni su kontrolni mehanizmi. Kakva je njihova uloga i značaj u Srbiji ? Da li uspešno kontrolišu vlast, da li rade nešto drugo, u čijem interesu, da li je interes vlasti da bude pod kontrolom, da li je efikasna kontrola potrebna, moguća, da li se ostvarajuje ili ne?

Tezu da vlast jeste pod nezavisnom kontrolom podržavaju:

• - Ivana Vučićević, glavna i odgovorna urednica RTV Studio B;
  • - Branko Radun, politički analitičar;

a tezu osporavaju:

• - Tamara Skrozza, novinarka;
  • - Milan Antonijević,  direktor Komiteta pravnika za ljudska prava – YUCOM

Moderator: Nebojša Spaić, predavač na Fakultetu za medije i komunikacije

Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju diskusiji.