20.04.2015.
Gostovanje Tijerija Destrijea i projekcija video radova iz Er Ekskiza

Fakultet za medije i komunikacije vas poziva na projekciju novih video radova francuske produkcije "Er Ekskiz" (Heure Exquise) i predavanje Tijerija Destrijea , koje će se održati u utorak, 21. aprila u 18 časova u Sali 10 FMK  (V sprat), u okviru Media Art projekta.

Projekat Media Art je edukativni program predavanja, prezentacija i radionica iz oblasti digitalnih medija i video umetnosti koje organizuju Kulturni centar Beograda, Muzej savremene umetnosti Vojvodine u Novom Sadu i Fakultet za medije i komunikacije u Beogradu tokom aprila, maja i juna 2015. godine.

Prvi događaj u okviru projekta je gostovanje Tijerija Destrijea iz distributerske kuće "Er Eskiz" na Fakultetu za medije i komunikacije. Distributerska kuća "Er Ekskiz" (Heure Exquise) iz Lila je najveća za video umetnost u Francuskoj i predstavlja međunarodni centar za video umetnost, specijalizovan za promociju, prikazivanje i čuvanje video umetnosti. Njihov Dokumentacioni centar danas ima jednu od najznačajnijih zbirki video umetnosti u Francuskoj.

Na projekciji na FMK-u biće predstavljeni sledeći video radovi:

Cela avait commencé par un accident (VOSTA)
Lydie Jean-Dit Pannel, 8’, 2014

Autoportrait  (VOSTA)
Christophe Laventure, 3’, 2014

We are become death (VA)
Jean-Gabriel Périot, 4’,2014

Diffraction
Bob Kohn, 2’20’’, 2015

My last round
Antony Rousseau, 4’, 2014

Storia
Gérard Cairaschi, 6’45’’,2013

Dubus
Alexei Dmitriev, 4’10’’, 2005

Mollusc
Nathalie Rich Fernandez, 3’46’’, 2002

Naredni događaji u okviru ovog gostovanja su:

• 22. 4. u 13 sati, Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
Predavanje: Autorska prava i arhiviranje video radova

•23. 4. u 18 sati, Galerija Artget, Kulturni centar Beograda, Trg republike 6/1.sprat
Predavanje: Autorska prava i arhiviranje video radova

Sledeći događaj u okviru Media Art projekta će se održati u maju: gostovanje dr Leva Manoviča, profesora na Gradskom univerzitetu Njujorka (City University of New York), SAD i jednog od vodećih teoretičara novih medija. U junu će u okviru istog projekta gostovati Rudolf Friling, kustos Muzeja moderne umetnosti u San Francisku (SF MOMA).

Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju predavanjima i projekcijama.