16.07.2015.
Google akademija na FMK!

Fakultet za medije i komunikacije i Google Adriatic započinju saradnju na približavanju Google proizvoda studentima, koji će tokom jeseni 2015. i proleća 2016. pohađati Google Akademiju, koja će im omogućiti sticanje cenjenih i međunarodno priznatih setifikata iz oblasti:

◘ AdWords Fundamentals (osnove oglašavanja na Google pretraživaču),

◘ Search Advanced (napredna optimizacija sajta),

◘ AdWords Display Advanced (napredno oglašavanje preko multimedijalnih oglasa),

◘ YouTube,

◘ Google Shopping,

◘ Google Analitika.

AdWords sertifikacija je profesionalna akreditacija koju Google nudi pojedincima koji pokažu poznavanje osnovnih i naprednih aspekata AdWords-а, čime studenti stiču priliku da pokažu da ih  Google priznaje za profesionalce za online oglašavanje.

Nakon pokretanja Katedre za digitalni marketing pri Departmanu za komunikacije i odnose sa javnošću na FMK, Fakultet želi svojim studentima dodatno da približi savremene tehnike i veštine digitalne komunikacije i oglašavanja, koje postaju jedno od bitnih i traženih oruđa na međunarodnom tržištu rada.