18.11.2015.
Izložba "Strategije arhiva: politike vremena - izvođenje roda" u Kući kulture

Fakultet za medije i komunikacije vas poziva na otvaranje izložbe:

STRATEGIJE ARHIVA: POLITIKE VREMENA - IZVOĐENJE RODA

Sreda, 25. novembar  u 19 časova
Kuća kulture FMK (Terazije 34)

Autori i kustosi izložbe:

• ○ Maja Stanković
  • ○ Jovan Čekić
  • ○ Miško Šuvaković
  • ○ asistent izložbe: Aleksa Milanović

Izložba Strategije arhivapolitike vremena - izvođenje roda je druga izložba u seriji istraživačkih projekata Centra za savremenu umetnost Fakulteta za medije i komunikacije. Prvom izložbom su prezentovane umetničke strategije u avangardnoj, neoavangardnoj i savremenoj umetnosti (april 2015). Izložba  Strategije arhivapolitike vremena - izvođenje roda je posvećena prezentovanju umetničkih radova i dokumenata savremenih žena umetnica koje deluju u lokalnom i globalnom kontekstu. Izložbom su naznačena dva problema savremene umetnosti žena: načini izvođenja rodnog identiteta ili identiteske politike, kao i rad sa fenomenom vremena tj. politike vremena. Namera autora izložbe je da se ženski produktivni identitet predoči vremenskim strategijama i taktikama izvođenja, prikazivanja i medijskog posredovanja. Izložbom se referira na modalitete: ženske,  feminističke, postfeminističke i neofeminističke umetnosti.

Umetnice: Ana Bešlić, Mira Brtka, Bogdanka Poznanović, Katalin Ladik, Marina Abramović, Sanja Iveković, Vlasta Delimar, Marina Gržinić i Aina Šmid, Susan Bi, Tanja Ostojić, Nataša Teofilović, Zorica Čolić, Goranka Matić, Ivana Smiljanić, Marina Marković, Lidija Marinkov Pavlović, Mari Baumajster, The Guerrila Girls.

Dokumentarni materijali: Luis Buržoa, Šarlota Mormon, Joko Ono, Čieko Šiomi, Katalin Ladik,  Aneta Meseže,  Vlasta Delimar, Barbara Kruger, Sindi Šerman, Džil Sigman, Ivana Keser, Ema Kugler, Pipiloti Rist, Paula Rouš, Lusi Lipard i dr.

Izložba je u Kući kulture otvorena do kraja januara 2016.