28.01.2016.
Konferencija Liberalne komunikacije 2016 – ekonomija, politika, mediji na FMK
Kuća kulture Fakulteta za medije i komunikacije, Terazije 34

Fakultet za medije i komunikacije vas poziva na skup Liberalne komunikacije – ekonomija, politika i mediji koji će se održati 11. februara 2016. godine od 16 do 19 časova u Kući kulture FMK (Terazije 34).

Šta je sloboda i koliko ona vredi? Posebno danas, u Srbiji? Kad je menjamo za hleb ili za bezbednost, koja joj je cena, čega se odričemo? Da li smo odgovorni za svoju slobodu i slobode drugih? Šta je to što slobodu izdvaja kao životno načelo u poljima socijalne, političke, ekonomske, obrazovne, umetničke, medijske komunikacije?

Učestvuju:

Ljubomir Madžar, profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu i doajen naše liberalne ekonomske misli;
Boris Begović, profesor Pravnog fakulteta i osnivač Centra za liberalno-demokratske studije;
Danica Popović, profesorka Ekonomskog fakulteta u Beogradu;
Vladimir Gligorov, filozof i ekonomista iz Instituta za ekonomska izučavanja u Beču;
Miroslav Prokopijević, naučni savetnik Instituta za evropske studije u Beogradu;
Ivan Milenković, filozof i urednik III programa Radio Beograda;
Dimitrije Boarov, novinar iz Novog Sada;
Mijat Lakićević, novinar iz Beograda i urednik nedeljnika Novi magazin;
Novica Milić, profesor Fakulteta za medije i komunikacije iz Beograda.

U okviru ove konferencije tokom marta meseca će se na Fakultetu za medije i komunikacije u Karađorđevoj 65 održati i izložba crteža Predraga Koraksića Coraxa.

Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju skupu.