14.03.2016.
Obeležavanje Međunarodnog dana socijalnog rada na FMK

Povodom Međunarodnog dana socijalnog rada u okviru redovnih predavanja  na Departmanu za socijalni rad Fakulteta za medije i komunikacije, u periodu od 15. do 19. marta profesori će svoja predavanja započeti informisanjem studenata o Međunarodnom danu, sa ciljem da se promovišu vrednosti i principi profesije socijalnog rada kao i najbolji standardi zaštite ljudskih prava.

Tim povodom će 15. marta FMK organizovati dva otvorena predavanja. Prvo predavanje pod nazivom „Mogućnosti rada socijalnih radnika i etika u njihovom radu“ sa početkom u 9h u Sali 5 koje će voditi direktorka Komore socijalne zaštite Srbijanka Đorđević i drugo predavanje „Edukacija socijalnih radnika kao odgovor na zahteve savremenog socijalnog rada“ sa početkom u 11h u Sali 4 koje će održati predsednica Asocijacije socijalnih radnika Ružica Jelisavac.

Međunarodni dan socijalnog rada se proslavlja sa idejom da se ukaže na značaj profesije socijalnog rada. Organizuje se trećeg utorka u martu svake godine. Ideja je potekla od Međunarodnog udruženja socijalnih radnika (IFSW) i ove godine se obeležava 33. put.