28.03.2016.
Predstavljanje zbornika "Savremena marksistička teorija umetnosti"

Fakultet za medije i komunikacije vas poziva na predstavljanje zbornika "Savremena marksistička teorija umetnosti" (FMK, 2015), koje će se održati u ponedeljak, 4. aprila 2016. u Centru za kulturnu dekontaminaciju (CZKD, Birčaninova 21) sa početkom u 19 časova.

Zbornik "Savremena marksistička teorija umetnosti" je zbirka eseja i rasprava koja se bavi interpretacijama Marksove teorije s posebnim fokusom na umetnost. Zamišljena je kao opšti pregled tokova, tradicija i problema u razvoju savremene marksističke misli, pri čemu je koncepcija knjige sužena na polemike u ovoj oblasti od perioda Drugog svetskog rata do danas. Autori eseja uglavnom nastupaju s interdisciplinarnih pozicija, te knjiga obuhvata primenu marsističkih koncepata na rasprave u domenu filozofije umestnosti, sociologije umestnosti, estetike, istorije umetnosti, muzikologije, studija filma, teorije medija itd.

Više o knjizi možete saznati ovde.

Učestvuju:
- dr Jelena Đorđević, redovna profesorka Fakulteta političkih nauka,
- dr Rastko Močnik, gostujući profesor Fakulteta za medije i komunikacije,
- dr Nikola Dedić, priređivač i vanredni profesor Fakulteta muzičke umetnosti,
- dr Rade Pantić, priređivač i docent Fakulteta za medije i komunikacije i
- dr Sanela Nikolić, priređivačica i docentkinja Fakulteta muzičke umetnosti.

Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju promociji i razgovoru.