05.04.2012.
Letnja škola komparativnih studija konflikta

Obaveštavamo sve zainteresovane za proučavanje i analizu konfliktnih i postkonfliktnih društava da će se od 9-16. jula 2012. godine na Fakultetu za medije i komunikacije održati Letnja škola komparativnih studija konflikta.

Putem interaktivnog učenja, predavanja i debata polaznici će se baviti analizom i rešavanjem konflikta, istorijom, sociologijom i međunarodnim odnosima.

Škola nudi tri kursa:

International Intervention in a Globalised World
Dr Maxine David (University of Surrey, UK)

The Role of Social Memory Studies in Conflict Analysis and Transformation
Dr Orli Fridman  (FMK & SIT study Abroad, Srbija)

From the discourse of brotherhood and unity to the discourses of EU integration: the case of "transition" in Serbia
Dr Jelisaveta Blagojević (FMK, Srbija)

Svi kursevi se odvijaju na engleskom jeziku.

Prijavljivanje isključivo on-line do 18. maja 2012.

Formular za prijave možete pronaći ovde, a detaljan program letnje škole pogledati ovde.

Studentima FMK omogućeni su posebni uslovi za pohađanje Letnje škole komparativnih studija konflikta  – za više informacija obratite nam se na dunja@cfccs.org