27.04.2016.
Pitanje rodnog identiteta u savremenom društvu promena — razgovor i predstavljanje projekta

Pozivamo vas da prisustvujete razgovoru Pitanje rodnog identiteta u savremenom društvu promena koji će se održati u petak 6. maja 15h na Fakultetu za medije i komunikacije sali 7 na IV spratu (Karađorđeva 65).

U toku razgovora biće predstavljeni preliminarni rezultati istraživanja u okviru projekta Gender in a Changing Society.Projekat realizuju Univerzitet Danube Krems iz Austrije, Univerzitet iz Rijeke (Center for Advanced Studies), Univerzitet iz Sarajeva (Fakultet političkih nauka), Institut za filozofiju i društvenu teoriju i Fakultet za medije i komunikacije iz Beograda.

Projektno istraživanje je fokusirano na mlade ljude iz migrantskih porodica koji su došli iz zemalja sa Balkana (Hrvatska, Srbija i Bosna i Hercegovina) u Austriju i ispituju se njihove percepcije rodnih uloga i osećaja pripadnosti u društvu.

Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju razgovoru.