18.05.2016.
Razgovor "Zašto humanistika: studije umetnosti i teorije danas" u Zavodu za kulturu Vojvodine

Fakultet za medije i komunikacije vas poziva na razgovor pod nazivom "Zašto humanistika: studije umetnosti i teorije danas", koji će se održati u ponedeljak, 23. maja 2016. godine u Zavodu za kulturu Vojvodine (Vojvode Putnika 2, Novi Sad), sa početkom u 19 časova.

Govorićemo o razlozima, smislu i pristupima studiranju savremene umetnosti i medija na praktičnom i teorijskom planu. Ukazaćemo na obrt u humanistici od spoljašnjih diskursa o umetnosti ka diskursima u umetnosti. Suočićemo se s pitanjima o novim medijima, digitalnoj umetnosti, umrežavanju u umetnosti, performans umetnosti, koreografiji i plesu, dizajnu i arhitekturi, kustoskim praksama. Ukazaćemo na bitne pomake od stvaralaštva po sebi ka istraživanju umetnosti u različitim svetovima umetnosti, kulture i društva.

U razgovoru učestvuju:

- prof. dr Miško Šuvaković, teoretičar umetnosti
- prof. dr Jovan Čekić, filozof
- doc. dr Dragana Stojanović, teoretičarka umetnosti i medija
- doc. Rajko Petrović, filmski reditelj

Predstavićemo i zbornike u izdanju Fakulteta za medije i komunikacije Art+Media i Belgrade Journal of Media and Communications.

Dobrodošli!