27.06.2016.
Godišnja izložba departmana Digitalne umetnosti FMK

U petak 1. jula 2016. u 19 časova biće otvorena izložba departmana Digitalne umetnosti Fakulteta za medije i komunikacije u zgradi fakulteta na trećem spratu (Karađorđeva 65).

Izložba obuhvata godišnju produkciju studenata osnovnih i master studija na usmerenjima vizuelne komunikacije, film/video, fotografija i zvuk.

Studijski program Digitalne umetnosti na Fakultetu za medije i komunikacije je interdisciplinarni, crossing media program koji omogućava sticanje praktičnog i teorijskog znanja iz oblasti digitalnih medija: fotografije, filma/videa, vizuelnih komunikacija i zvuka. Ovaj studijski program ima za polazište istraživanje kreativnog mišljenja, povezivanje praktičnog i teorijskog znanja kao i povezivanje kritičkog i kreativnog mišljenja. U fokusu programa je razvijanje kreativnih i kritičkih sposobnosti kao budućih kreativnih stručnjaka u domenu digitalnih medija.

Pozivamo sve zainteresovane da posete izložbu studenata FMK — dobrodošli!