14.03.2017.
5. (Grafički) Dizajner: Autor ili univerzalni vojnik

Međunarodna konferencija "(Grafički) Dizajner: Autor ili univerzalni vojnik", održaće se od 22. do 25. marta 2017. godine u Beogradu. Petu konferenciju, koja ove godine nosi naziv "Veza", čini četvorodnevna serija predavanja, diskusija, radionica i izložbi renomiranih autora, dizajnera i teoretičara iz Srbije, regiona i Evrope. U okviru konferencije biće organizovano 11 predavanja, 7 studentskih radionica i 3 izložbe.

Sedam različitih mentorskih radionica koje se održavaju na Departmanu za digitalne umetnosti FMK predstavljaju platformu za rad, istraživanje i eksperimentisanje. Kroz susret profesionalaca i studenata razmenjuju se znanja, kulturne vrednosti, ideje o dizajnu i vizuelnim komunikacijama kao i o promenama koje su nužne u odnosu na savremeni sistem obrazovanja iz oblasti grafičkog dizajna.

Mentori radionica su Slavimir Stojanović, Miloš Tomić, Mane Radmanović, Slobodan Jovanović Coba, Dario Dević, Damir Bralić i Lana Grahek, Uroš Krčadinac.

Projekat je prevashodno namenjen studentima umetničkih fakulteta i fakulteta za dizajn iz regiona, ali i mladim profesionalcima i široj publici.

Prijave za učešće na petoj Međunarodnoj konferenciji (Grafički) Dizajner: Autor ili univerzalni vojnik otvorene su do 20. marta, a PDF prijave možete preuzeti sa ovog linka. Broj mesta je ograničen na 10 učesnika po radionici.

Kompletan program konferencije možete pronaći na zvaničnom sajtu konferencije.

Vidimo se na FMK!