30.10.2017.
FMK tribina: Uloga fakulteta u doba novih medija

Fakultet za medije i komunikacije vas poziva na tribinu „Uloga fakulteta i drugih naučno-obrazovnih ustanova u doba novih medija: od književne ka audiovizuelnoj kulturi“, koja će se održati 2. novembra, u 19 sati, u Atrijumu Narodne biblioteke Srbije.

Učestvuju:
- prof. dr Maja Stanković, teoretičarka umetnosti
- doc. dr Dragana Stojanović, teoretičarka umetnosti i medija
- doc. dr Luka Bešlagić, teoretičar umetnosti, kulture i medija
- prof. dr Žarko Cvejić, muzikolog

Na tribini će, uz učešće publike, biti problematizovana sledeća pitanja:

Kako se menja uloga fakulteta, biblioteka i drugih naučno-obrazovnih ustanova kao fizičkih, ali i virtuelnih prostora u našoj kulturi s obzirom na intenzivne i drastične naučno-tehnološke promene? Da li su nam fakulteti, biblioteke, muzeji, galerije i druge naučno-obrazovne ustanove i dalje potrebne kao fizički prostori u doba elektronskih biblioteka i medijateka, čitanja, gledanja i slušanja sadržaja sa ekrana? Kako da sačuvamo i reafirmišemo društvenu ulogu naših naučno-obrazovanih ustanova koji će proizvoditi istinske intelektualce, a ne proste izvršioce zadatih poslova?

Dobro došli!