21.11.2017.
Predavanje Raše Todosijevića: Umetnik u prvom licu

Departman za digitalne umetnosti Fakulteta za medije i komunikacije vas poziva na predavanje Raše Todosijevića "Umetnik u prvom licu",  koje će se održati u sredu 22. novembra u  Sali 10 (Karađorđeva 65, V sprat) od 13.30 časova.

Dragoljub Raša Todosijević rođen je u Beogradu 1945. Diplomirao na Likovnoj Akademiji u Beogradu 1969. Zajedno sa Marinom Abramović, Erom Milivojevićem, Zoranom Popovićem, Nešom Paripovićem, Gergeljem Urkomom i drugima okupljenim oko Studentskog kulturnog centra u Beogradu, bio je jedan od prvih umetnika koji je sedamdesetih godina uveo konceptualnu umetnost – novu umetničku praksu i nove medije na tadašnju Jugoslovensku scenu. Njegovi najpoznatiji radovi – „Šta je umetnost?“ („Was ist Kunst?“), „Bog voli Srbe“ („Gott liebt die Serben“) – i mnogi drugi obezbedili su mu svetsku reputaciju. Samostalno izlaže od 1969. godine, a od 1970. je učestvovao na brojnim grupnim izložbama u zemlji i inostranstvu. Njegovi radovi se nalaze u stalnim postavkama mnogih svetskih muzeja. Član je ULUS-a od 1971. Živi i radi u Beogradu kao slobodni umetnik.