19.07.2012.
FMK najavljuje Studije prevođenja

Fakultet za medije i komunikacije organizuje master iz studija prevođenja koji je namenjen onima koji se interesuju za istraživanja u oblasti traduktologije. Uz uvažavanje presudne uloge digitalnih medija i MT – mašinskog (kompjuterskog) prevođenja, program je multidisciplinaran i obuhvata oblasti istorije i kulture prevođenja, teorije prevođenja, odnosa prevođenja i medijskog prostora, novinarstva, politike i komunikacije i interkulturalnih komunikacija.

Program studija prevođenja je koncipiran tako da uvodi studente u savremene tokove traduktologije i bliže ih upoznaje sa teorijskim i praktičnim delatnostima koje nalaze primenu ne samo u akademskoj praksi, već i na polju književnog prevođenja, politike, medija i savremene interlingvističke i interkulturalne prakse.

U zavisnosti od interesovanja studenata, program će se organizovati na srpskom,engleskom, francuskom i španskom jeziku, a po potrebi i na drugim jezicima.