23.08.2012.
Besplatan upis za srednjoškolce sa prosekom preko 4,5 i popusti za uspešne studente FMK

Fakultet za medije i komunikacije doneo je odluku da omogući besplatan upis i studiranje na I godini studija svim srednjoškolcima koji su ostvarili odličan uspeh tokom školovanja, sa prosekom preko 4,5. U godini ekonomske krize i sve težoj materijalnoj situaciji naših građana, namera Fakulteta za medije i komunikacije je da, u skladu sa svojim mogućnostima, omogući najboljim učenicima, zainteresovanim za programe na FMK, da upišu željeni studijski program.

Fakultet je, takođe, doneo odluku da svim svojim budućim studentima, koji uspešno završe godinu u roku i ostvare prosek preko 9, obezbedi popust na ukupni iznos školarine prilikom upisa na sledeću školsku godinu. Studenti I godine koji upisuju II godinu biće u prilici da ostvare popust od 10%, studenti II godine koji upisuju III godinu mogu da ostvare popust od 20%, studenti III godine koji upisuju IV godinu mogu da ostvare 30% popusta od ukupnog iznosa školarine.

U nadi da će odluka o popustima i oslobađanjima od školarine motivisati uspešne srednjoškolce da sa uspehom nastave i završe studije, Fakultet za medije i komunikacije ostaje privržen nameri da očuva vrednosti visokoškolskog obrazovanja i omogući svojim studentima studiranje po najvišim svetskim standardima.