04.12.2012.
Poziv na tribinu Zajedno do tolerancije

Departman za socijalni rad poziva sve studente Fakulteta za medije i komunikacije na tribinu Zajedno do tolerancije, koja će biti održana 7. decembra, sa početkom u 13 časova u Sali 3 na prvom spratu Fakulteta. Cilj tribine je upoznavanje studenata sa položajem i statusom marginalnih grupa u našem društvu, stepenom diskriminacije sa kojom se suočavaju i mehanizmima koji mogu doprineti poboljšanju situacije.

Decembar je mesec u kojem se obeležavaju dani važni za zaštitu ljudskih prava: 1. decembar je Dan borbe protiv side, 3. decembar je Svetski dan zaštite osoba sa invaliditetom, dok je 10. decembar Međunarodni dan ljudskih prava.

Panelisti na tribini:

Hana Stamatovic Tasić, psiholog i psihoterapeut iz Udruženja "Na pola puta", bavi se zaštitom osoba sa intelektualnim teškoćama;
Dubravka Malohodžić, aktivna u zaštiti prava
HIV pozitivnih osoba;
Slobodan Milivojević, politikolog, angažovan u instituciji Poverenika za zaštitu ravnopravnosti.