21.01.2013.
Junior Scholars Training Seminar na Fakultetu za medije i komunikacije

Centar za komparativne studije konflikta Fakulteta za medije i komunikacije (CFCCS) organizuje seminar za doktorante Junior Scholars Training Seminar, koji će se održati od 24. do 27. januara 2013. godine.

Seminar je prilika da doktoranti sa Balkana predstave svoj rad i razmene znanje i iskustvo u oblastima postkonfliktne transformacije, mirovnih studija, civilnog društva, tranzicione pravde, tranzicije i EU integracija u kontekstu mirovnih i studija konflikta, politike drugosti i razlika, multikulturalizma, studija (prisilnih) migracija i postkonfliktnih studija država bivše SFRJ.

Seminar vode dr Sabina Čehajić-Clancy (Sarajevska škola za nauku i tehnologiju, BIH), dr Jelena Tošić (Univerzitet u Beču, Austrija), dr Jelisaveta Blagojević (FMK, Srbija) i dr Orli Fridman (FMK i SIT Study Abroad, Srbija).

Ovaj interdisciplinarni seminar je posvećen razvijanju razmene mladih akademaca i istraživača na Balkanu i poboljšanju odnosa akademskog i civilnog sektora.

Radni jezik seminara je engleski, a više informacija o programu možete pročitati ovde