04.04.2013.
Poziv na Letnju školu komparativnih studija konflikta

Obaveštavamo sve zainteresovane za proučavanje i analizu konfliktnih i postkonfliktnih društava da će se od 1-8. jula 2013. godine održati Letnja škola komparativnih studija konflikta na Fakultetu za medije i komunikacije.

Putem interaktivnog učenja, predavanja i debata polaznici će se baviti analizom i rešavanjem konflikata, istorijom, sociologijom i međunarodnim odnosima.

Škola nudi četiri kursa:

• The Politics of Land and Identity: States and Minorities in Conflict
    Prof. Oren Yiftachel (Ben-Gurion University, Israel)
  • International Intervention in a Globalised World
    Dr Maxine David (University of Surrey, UK)
  • The Role of Social Memory Studies in Conflict Analysis and Transformation
     Dr Orli Fridman  (FMK & SIT study Abroad, Srbija)
  • From the Discourse of Brotherhood and Unity to the Discourses of EU Integration: the Case of "transition" in Serbia
    Dr Jelisaveta Blagojević (FMK, Srbija)

Svi kursevi se odvijaju na engleskom jeziku.

Studenti Fakulteta za medije i komunikacije imaju posebne pogodnosti za učešće u Letnjoj školi.

Za sve dodatne informacije kontaktirajte Dunju Resanović putem mejla dunja.resanovic@fmk.edu.rs ili joj se obratite lično petkom između 12 i 15h na petom spratu Fakulteta za medije i komunikacije.

Prijavljivanje isključivo on-line do 13. maja 2013.

Formular za prijave možete popuniti ovde, a detaljan program letnje škole možete pogledati ovde.